Stichting Petra etcetera deelt onder ander via deze website informatie en ervaringskennis over leven met een bipolaire stoornis. Of eigenlijk noemen wij het liever een bipolaire gevoeligheid. Petra’s verhaal maar ook die van andere ervaringsgenoten, betrokkenen en behandelaars met als doel (zelf)stigma op psychische aandoeningen weg te nemen. 

“Ik heet Petra,
ik heb een psychische gevoeligheid
maar ik ben zoveel meer.
Vandaar: Petra etcetera.”

Openheid over psychische problemen is, als je eraan toe bent, belangrijk voor herstel. Het leidt tot begrip bij de ander en is hét middel tegen stigma. Door je ervaringen te delen leren anderen jou beter kennen maar je leert ook jezelf goed kennen. Een gesprek met een ander is een kennismaking met jezelf. En zelfkennis is nodig om de juiste keuzes in het leven te maken waardoor je beter in balans blijft. Mensen helpen op weg naar herstel, de mogelijkheid bieden om zichzelf te ontwikkelen en zo de kwaliteit van hun leven verbeteren … dat is wat wij als stichting graag willen bereiken. We zijn heel blij met een donatie. Groot of klein, alle beetjes helpen 🙂

Logo_def_CMYK

Wil jij een gastblog schrijven?
Heb je als ervaringsgenoot, betrokkene of behandelaar ervaringen met de bipolaire stoornis die je graag wilt delen? Aarzel niet en klik hier voor de spelregels want ‘delen is helen’.

Je kan ook een gastvlog maken! 
Vind je het leuk om voor ons YouTube-kanaal jezelf te vloggen en in het kort antwoord te geven op de volgende vier vragen:

  1. Wie ben je?
  2. Wat is er met je gebeurd?
  3. Wat was jouw keerpunt richting herstel?
  4. Hoe blijf je in balans?

Klik dan hier voor de spelregels of mail ons via: redactie@petraetcetera.nl

69 gedachten over “

  1. Hoi Petra
    Ben erg benieuwd en wil graag meedoen! Ikzelf heb bipolaire stoornis1 en vind het moeilijk om te accepteren. Misschien wordt het op deze manier makkelijker….

    • Heel goed dat je mee wilt doen om meer openheid te krijgen over psychische aandoeningen met name de bipolaire stoornis. Het zal best even spannend zijn maar uiteindelijk zal het jou ook helpen om jezelf mét deze gevoeligheid te accepteren. Op deze pagina kun je onder ‘Ook een gastblog schrijven?’ een link vinden naar de spelregels.

  2. Mijn man heeft een BP. En het valt soms echt vies tegen. Voor ons gezin. Is op dit moment emotioneel ge heel vlak.

    We zullen er mee moeten leren leven. Maar soms weet ik even niet hoe.. We komen er wel maar hebben nog een kaneel weg te gaan
    Weet nu wel dat ik voor ons huwelijk wil knokken.

    • Goed zeg die opmerking dat je voor je huwelijk wil knokken. Ik wens je alle goeds toe.

    • Hallo Claudia, ik begrijp dat het heel moeilijk is. Het is voor jou belangrijk om vooral ook voor jezelf te kiezen. Mijn mag pakt bijvoorbeeld wel eens de motor als ik in zo’n mineurstemming ben. Verder is het misschien een idee om samen een psycho-educatiecursus te doen. Deze wordt door Vereniging voor Manisch Depressieven en Betrokkenen gegeven. Speciaal dus ook voor de partners. Zie: http://www.vmdb.nl/bipolair/psycho-educatiecursussen/

Plaats hieronder je reactie.